Masz pytania? Porozmawiajmy!

FAQ’s

Nie, to nie jest konieczne. Aczkolwiek nasze kosmetyki nie lubią promieni słonecznych i temperatur powyżej 25°C (77°F). Stosujemy tylko składniki pochodzenia naturalnego, bez dodatkowych syntetycznych stabilizatorów – nasze układy emulgujące są bardziej wrażliwe na zmiany temperatur, niż w kosmetykach konwencjonalnych. Słońce niekorzystnie wpływa na karotenoidy zawarte w Rescue Face Cream i Rich Body Balm, a wysoka temperatura może tymczasowo “złamać” krem. Jednak nawet jeśli tak się zdarzy, nie wpłynie to na jakość produktu – wystarczy zamieszać emulsję zdezynfekowaną łyżeczką, bądź bardzo energicznie wstrząsnąć opakowaniem i masa kosmetyczna znów się połączy. Sporą ochronę dają też nasze opakowania z ciemnego szkła.

Tak, używanie kosmetyków po upływie daty przydatności do spożycia jest całkowicie bezpieczne. Ogólnie rzecz biorąc, kosmetyki są oznaczone datą “Best Before”, aby wskazać, że producenci przeprowadzili pewne testy na produkcie i ocenili, że pozostanie on w dobrym stanie do wyznaczonego czasu. Po upływie tego czasu większość produktów nadal zachowuje swoją pierwotną jakość i może być używana w normalny sposób – choć może się zdarzyć, że np. konsystencja, bądź kolor ulegnie delikatnej zmianie. Dla przykładu – w naszym kremie Rescue Face Cream jest mnóstwo ekstraktu z rokitnika, co daje piękny kolor mango lassi i może on stać się odrobinę ciemniejszy.

Możesz używać kosmetyków po dacie Best Before (BB) bez obaw o bezpieczeństwo. Oznaczenie BB służy przede wszystkim jako wskazówka dla konsumenta, aby upewnić się, że kupując i używając produkt, uzyskał najlepszą możliwą jakość.

Należy pamiętać, że daty BB nie wskazują na zagrożenie bezpieczeństwa; są one jedynie punktem odniesienia dla zapewnienia jakości produktu. Chociaż produkty mogą być “wrażliwsze” po tej dacie, nie ma nic złego w ich używaniu, o ile podejmiesz odpowiednie środki ostrożności. Na przykład, jeśli zamierzasz używać kremu z przekroczoną datą BB – nakładaj go tylko czystymi palcami – zminimalizuje to ryzyko skażenia bakteryjnego, które może wystąpić z powodu przedostania się bakterii z Twoich rąk do masy kosmetycznej.

Ponadto, ponieważ starsze produkty mają tendencję do wysychania szybciej niż świeższe, ważne jest również, aby nie dopuścić do kontaktu wody lub innej płynnej zawartości z kosmetykami – dlatego zwracaj uwagę na szczelne zamknięcie pojemniczka po każdym użyciu, aby nie wysychał i żeby dostała się do niego woda.

Podsumowując – podczas gdy daty BB pomagają nam zidentyfikować, kiedy produkty mogą nie być już w szczytowej formie pod względem wydajności – bądźcie pewni, że zakup czegoś, co minęło już nieco po terminie przydatności do użycia, nie zagrozi Waszemu zdrowiu, jeśli nie zachowacie odpowiedniej ostrożności podczas stosowania!

Dziękujemy za zadanie tego ważnego pytania! Rozumiemy, że próbki mogą być świetnym sposobem na wypróbowanie nowych produktów, ale w Svitanyé jesteśmy zobowiązane do przestrzegania standardów zrównoważonego rozwoju i zmniejszania wpływu naszych praktyk na środowisko.

Jeśli chodzi o dystrybucję próbek produktów, często towarzyszą jej opakowania – i niestety, opakowania próbek zaśmiecają naszą ziemię i oceany. Oprócz kwestii związanych z odpadami, dystrybucja próbek może być dość kosztowna, a my jesteśmy startup’em. Niestety oznacza to jednak, że w tym momencie nie możemy zaoferować próbek od nas.

Jednakże – jeśli jesteś zainteresowana/~ny wypróbowaniem jednego z naszych produktów przed ich zakupem – są inne dostępne opcje! Możesz sprawdzić recenzje w sieci mediów społecznościowych, takie jak Instagram, gdzie np. na naszym profilu publikujemy recenzje innych użytkowników i blogerek; lub możesz sprawdzić lokalnie – odwiedź sklep Polish Naturę Beauty Bar w Elektrowni Powiśle w Warszawie (I p.). Mamy tam swoją półeczkę, a wizyta w tym pięknym miejscu jest czysta przyjemnością, więc od razu zarezerwuj sobie więcej czasu, żeby spróbować naszych produktów, jak również innych wspaniałych marek, które proponują bardzo fajne produkty w swoich ofertach.

Mamy nadzieję, że te sugestie pomogą – jeszcze raz dziękujemy za Twoje zapytanie!

Wszystko w przyrodzie rośnie i rozwija się. Również my się cały czas zmieniamy. Brzask był piękną nazwą i w Polsce sprawdzał się znakomicie, jednak był trudny do wymówienia dla obcokrajowców. Otwierając się na rynki zagraniczne i rozszerzając swoją działalność w naturalny sposób musiałyśmy znaleźć nową nazwę.

Znaczenie słów Brzask i Świtanie (Svitanyé) pozostało takie same. To najpiękniejszy moment o poranku, kiedy budzi się dzień, pachnie zwilżona rosą trawa i czuć pierwsze promienie słońca.