Zastąpienie wody hydrolatem różanym w produkcji kosmetyków roślinnych: Rola i korzyści

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na naturalne i ekologiczne produkty. Kosmetyki roślinne zdobywają popularność ze względu na swoje korzyści dla skóry oraz środowiska. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę, jak alternatywne surowce wpływają na jakość tych produktów. W tym artykule przedstawimy rolę zastępowania wody hydrolatem różanym w produkcji kosmetyków roślinnych oraz korzyści płynące z tego procesu. Przyjrzymy się również naszym produktom, takim jak Rich Body Balm i Rescue Face Cream, które zawierają organiczną wodę różaną w swoim składzie, co stanowi przynajmniej 50% zawartości kosmetyku.

Co to jest hydrolat różany?

Hydrolat różany, inaczej woda różana, to produkt powstały w procesie destylacji płatków róży damasceńskiej. Jest bogaty w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które działają kojąco, nawilżająco i regenerująco na skórę. Dzięki swoim właściwościom hydrolat różany jest idealnym składnikiem do produkcji kosmetyków roślinnych.

Dlaczego warto zastąpić wodę hydrolatem różanym w produkcji kosmetyków roślinnych?

  • Więcej składników odżywczych: Hydrolat różany jest bogaty w cenne składniki, takie jak witaminy i minerały, które nie występują w zwykłej wodzie. Dzięki temu kosmetyki na bazie hydrolatu różanego mają lepsze właściwości pielęgnacyjne i przynoszą większe korzyści dla skóry.
  • Lepsza konsystencja i tekstura: Hydrolat różany wpływa na konsystencję i teksturę produktów kosmetycznych, sprawiając, że są one bardziej jedwabiste i łatwe w aplikacji.
  • Naturalny konserwant: Woda różana posiada naturalne właściwości konserwujące, co oznacza, że produkty zawierające hydrolat różany mogą być przechowywane dłużej (do 6 miesięcy) bez dodawania syntetycznych konserwantów, jeżeli są przechowywane w szczelnych pojemnikach w lodówce.
  • Aromaterapia: Hydrolat różany ma delikatny, relaksujący zapach, który działa kojąco na zmysły i poprawia samopoczucie. Wykorzystanie wody różanej zamiast zwykłej wody sprawia, że produkty kosmetyczne mają przyjemniejszy i naturalny aromat.
  • Wsparcie dla ekosystemów: Używanie hydrolatu różanego w produkcji kosmetyków roślinnych wspiera uprawy róż damasceńskich, które są przyjazne dla pszczół i innych owadów zapylających. W ten sposób przyczyniamy się do ochrony bioróżnorodności oraz zdrowia ekosystemów.
  • Skuteczność i bezpieczeństwo: Kosmetyki na bazie hydrolatu różanego są skuteczne zarówno dla skóry wrażliwej, jak i problematycznej. Dzięki swoim właściwościom łagodzącym i regenerującym, kosmetyki te są idealne dla osób borykających się z różnymi problemami skórnymi.
  • Wzmocnienie bariery hydrolipidowej skóry: Hydrolat różany pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu nawilżenia skóry, co jest kluczowe dla zachowania jej zdrowia i elastyczności. Woda różana działa również jako tonik, który pomaga w utrzymaniu równowagi pH skóry.

Oczywiście w Svitanyé szeroko wykorzystujemy hydrolat różany w produkcji naszych kosmetyków. Specjalnie dla nas jest produkowany na zamówienie we Francji, ponieważ dwa z naszych flagowych produktów, Rich Body Balm i Rescue Face Cream, zawierają wodę różaną jako kluczowy składnik.

Rescue Face Cream

Rescue Face Cream to nasz czołowy produkt do pielęgnacji twarzy, który łączy zalety hydrolatu różanego, kwasu hialuronowego, witaminy C i E z mocą ekstraktów roślinnych z owoców rokitnika i nasion granatu. Ta unikalna formuła działa na wielu poziomach: nawilża, łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację skóry i przywraca jej równowagę. Stymuluje również fibroblasty do produkcji kolagenu. Woda różana dodaje produktowi delikatnego, kwiatowego zapachu, który łagodzi zapach czarnuszki znany ze swojej intensywności i powoduje, że pielęgnacja staje się prawdziwą przyjemnością. Jak wiecie nie stosujemy żadnych substancji zapachowych w kosmetykach ani syntetycznych, ani naturalnych. Nasze kosmetyki pachną surowcami, z których zostały zrobione.

Rich Body Balm

Ten intensywnie nawilżający balsam do ciała zawiera hydrolat z róży damsceńskiej, który działa kojąco na podrażnioną skórę, przyspiesza regenerację komórek i zwalcza wolne rodniki. Dodatkowo, Rich Body Balm wzbogacony jest o kwas hialuronowy, witaminę E i antyoksydacyjne oleje roślinne (m.in. z zielonej herbaty), które wspólnie z hydrolatem różanym tworzą silną barierę ochronną na skórze, zabezpieczając ją przed utratą wilgoci.

Zastąpienie wody hydrolatem różanym w produkcji kosmetyków roślinnych to doskonały sposób na wzbogacenie produktów o wartościowe składniki odżywcze, poprawę ich konsystencji i tekstury oraz wprowadzenie naturalnego konserwantu. Korzyści te przekładają się na lepszą jakość kosmetyków i większe zadowolenie użytkowników. Teraz, kiedy trwa promocja z okazji zbliżającego się Dnia Matki, warto wypróbować nasze produkty i doświadczyć różnicy odczuwalnej na skórze już po pierwszym użyciu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *