|

Odkryj wpływ kwasów omega 3 w pielęgnacji twarzy po wakacjach

Lato to czas wypoczynku, ale niestety też czas, który negatywnie wpływa na naszą skórę. Słońce, słona woda i często powierzchowna pielęgnacja mogą spowodować, że nasza cera będzie wymagała szczególnej uwagi po powrocie z urlopu. Jednym z najważniejszych składników, które warto włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, są kwasy omega. W dzisiejszym poście omówimy, kwasy Omega 3 i w jaki sposób pomogą one odżywić i nawilżyć Twoją twarz.

Kwasy tłuszczowe Omega-3, znane również jako kwasy tłuszczowe n-3, to rodzaj wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają isytotne znaczenie dla zdrowia człowieka. Są to “tłuszcze dobre”, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale ciało ludzkie nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować. Dlatego muszą być dostarczane z pożywieniem. 

Istnieją trzy główne typy kwasów Omega-3: ALA (kwas alfa-linolenowy), EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy). ALA jest najczęściej spotykany w naszej diecie i występuje głównie w roślinach, takich jak siemię lniane, orzechy włoskie i niektóre oleje roślinne. EPA i DHA są natomiast obecne głównie w tłustych rybach morskich, takich jak łosoś, makrela czy sardynki.

Kwasy tłuszczowe Omega-3 oprócz tego, że są kluczowym składnikiem zdrowej diety, mają również wiele korzyści dla skóry, szczególnie gdy chodzi o pielęgnację twarzy. Oto kilka kluczowych korzyści związanych z użyciem Omega-3 w pielęgnacji skóry:

1. Nawilżanie skóry: Kwasy Omega-3 są kluczowym składnikiem lipidów (naturalnych tłuszczów), które stanowią barierę skórną, pomagając zatrzymać jej wilgoć i zapobiegać suchości. Regularne przyjmowanie Omega-3 może pomóc utrzymać w skórze nawilżenie i wysoką kondycję zdrowotną.

2. Zwalczanie zapalenia: Kwasy Omega-3 mają silne właściwości przeciwzapalne, co może pomóc zmniejszyć zaczerwienienia, podrażnienia i obrzęki związane z trądzikiem lub innymi stanami zapalnymi skóry.

3. Ochrona przed szkodliwym działaniem słońca: Badania sugerują, że kwasy Omega-3 mogą pomóc chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, co może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry i raka skóry.

4. Zmniejszenie oznak starzenia: DHA, jeden z głównych kwasów Omega-3, jest ważnym składnikiem skóry, który pomaga utrzymać jej gładkość i elastyczność. Regularne przyjmowanie Omega-3 może pomóc zmniejszyć oznaki starzenia, takie jak drobne linie i zmarszczki.

5. Poprawa zdrowia skóry w ogóle: Oprócz tych konkretnych korzyści, kwasy Omega-3 są również ważnym składnikiem zdrowej diety, która jest podstawą utrzymania zdrowej skóry. Mogą pomóc poprawić ogólną kondycję cery, dając jej zdrowy, promienny wygląd.

W Svitanye dostarczamy omega-3 między innymi w naszym Antioxidant Oil Serum. Ten unikalny produkt zawiera mnóstwo tych cennych kwasów tłuszczowych w olejkach z nasion czarnej porzeczki i jeżyny, które są ich bogatym źródłem. Dodatkowo, nasze serum naszpikowane jest ekstraktem z owoców rokitnika zwyczajnego, pozyskiwanego metodą nadkrytycznej ekstrakcji dwutlenku węgla. Ta starannie wyselekcjonowana mieszanka składników została stworzona, aby dostarczyć Twojej skórze niezbędnych składników odżywczych, zwalczyć oznaki starzenia i zwiększyć jej naturalne nawilżenie. Szczególnie zalecamy stosowanie naszego serum po powrocie z wakacji, kiedy skóra wymaga dodatkowej troski i odżywienia.

Dlaczego akurat te olejki znalazły się na liście naszego serum?

  1. Ribes Nigrum Seed Oil: Olej z nasion czarnej porzeczki jest bogaty w kwasy omega-3, który znany jest ze swoich zdolności odżywczych i nawilżających.
  2. Oenothera Biennis Seed Oil: Olej z nasion wiesiołka jest znany z wysokiej zawartości kwasu gamma-linolenowego (GLA), typu omega-6, ale zawiera również omega-3. Ten składnik jest chwalony za swoje silne właściwości przeciwzapalne.
  3. Rubus Fruticosus Seed Oil: Olej z nasion jeżyny jest doskonałym źródłem kwasów omega-3. Pomaga on w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem słońca.
  4. Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Fruit Extract: Ekstrakt z owoców rokitnika zwyczajnego jest bogatym źródłem kwasów omega-3. Znany jest ze swojej zdolności do zmniejszania oznak starzenia oraz poprawy ogólnego zdrowia skóry. Ekstrakcja nadkrytyczna dwutlenku węgla, to zaawansowana technologia stosowana do wydobywania składników odżywczych z roślin. Proces ten polega na użyciu dwutlenku węgla pod bardzo wysokim ciśnieniem, poniżej temperatury krytycznej, co umożliwia wystąpienie stanu nadkrytycznego. W takim stanie CO2 posiada unikalne właściwości cieczy i gazu, co pozwala mu przenikać przez rośliny i selektywnie wydobywać najcenniejsze składniki. Ta metoda jest szczególnie ceniona za swoją delikatność oraz skuteczność, pozwalając na pozyskanie składników o wysokim stężeniu i czystości, bez użycia szkodliwych rozpuszczalników czy wysokich temperatur.

Każdy z tych składników został starannie dobrane, aby stworzyć silne, odżywcze serum, które pomaga utrzymać skórę w doskonałym stanie.

Właśnie tak, z pomocą starannie wyselekcjonowanych, bezwodnych kosmetyków jak nasze Antioxidant Oil Serum, możemy z powodzeniem dostarczyć naszej skórze cennych kwasów omega-3, które pomogą jej zachować zdrowy wygląd i witalność. Ale pamiętajmy, że prawdziwe odżywienie zaczyna się od środka. Uzupełniając naszą dietę o źródła omega-3, takie jak tłuste ryby, orzechy czy nasiona, zadbamy o naszą skórę kompleksowo. Działając z zewnątrz i od środka, możemy z powodzeniem przeciwdziałać oznakom starzenia, zwalczać suchość cery, zapewniać odpowiednie nawilżenie i po prostu cieszyć się pięknem naszej skóry. W końcu pielęgnacja to nie tylko kosmetologia, to przede wszystkim styl życia. 

Zadbaj o swoją skórę z Svitanye – zadbaj o Siebie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *